هلپ چک
مرجع یادگیری و ثبت سفارش

دوره رایگان طراح شو _ دوره طراحی سایت

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
رایگان

معرفی دوره

طراحی  ظاهر سایت یکی از بخش های مهم برای طراحان و همچنین مدیران سایت هست.علاوه بر آن، شما میتوانید بعد از این دوره یک سایت وردپرسی نصب کنید و با این آموزش ها،خودتوان بخش های مختلف سایت را شخصی سازی کنید.یا میتوانید پروژه های طراحی  سایت های فریلنسر را انجام دهید و شروع به کسب درآمد کنید

اگر شما جزء یکی از این دسته ها و یا علاقه در این زمینه دارید.دوره طراح شو بدون کد نویسی که به صورت رایگان ارائه داده شده است را از دست ندهید.

ساختار سایت

اول از همه ساختار سایت چگونه است؟ یک سایت از دو بخش فرانت اند (Frontend) و بک اند (Backens) که این ها  دو موضوع متفاوت بهم در عین حال وابسته به هم هستند،و هرکدام زبان خاص خود را دارد.

اگر بخواهم توضیح خلاصه ای درباره آن بگوییم.این است که فرانت اند به بخش قابل مشاهده سایت،یعنی تمام المان هایی که توسط کابر قابل مشاهده است را گویند.

اما بک اند قسمتی از سایت است که کاربر نمی تواند آن را مشاهده کند.و مانند ستون یا زیر بنای یک ساختمان است.و روش کار آن به این شکل است که اطلاعات از سرور به مرورگر کاربر انتقال میدهد.

این یک توضیح کلی و خلاصه از یک سایت بود و ما در این دوره طراح شو به بخش ظاهری سایت خواهیم پرداخت.خوب شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه بدون داشتن دانش برنامه نویسی بتوانیم طراح سایت شویم؟

جواب:استفاده از صفحه ساز ها

صفحه ساز و روش کار

و اما این صفحه ساز چیست؟و چگونه کار می کنند؟ صفحه ساز اومده المان های مهم و ضروری برای طراحی هر سایت را به شکل زنده live)) در اختیار ما گذاشته.یعنی یه پنل در اختیار شما قرار داده با کلی المان که شما به راحتی با کشیدن و رها کردن هر چیزی مثلا عکس،متن،دکمه و غیره بتوانید یک صفحه طراحی کنید.و بعد از این کار این افزونه ها تمام بخش ها و المان های انتخابی شما را به کد های استاندارد طراحی فرانت اند(html-css-js-….  ) تبدیل می کنند.که به این وسیله بدون دانش این زبان ها هم میتوانیم یک طراح سایت شویم.

البته طراحی سایت یا فرانت اند فقط کدنویسی نیست،بلکه به دو قسمت تقسیم می شود طراحی و توسعه رابط کابری (اجرا).

طراحی یعنی ui/ux سایت،همان رابط کاربری که توسط نرم افزار هایی گرافیکی مانند فتوشاپ،ادوبی ایکس دی و غیره طراحی می شود و در مرحله بعد این طراح ها توسط کد ها پیاده سازی میشوند.

صفحه ساز های قدرتمند

دو تا از افزونه های قدرتمند در طراحی وب سایت که می توان نام برد،عبارت اند از:

  1. المنتور
  2. ویژوال کامپوزر

که در این دوره طراح شو ما از افزونه المنتور استفاده میکنیم.زیرا دارای قدرت طراحی بهتر و دارای افزونه های جانبی بیشتر و رابط کاربری راحت تر و باز بودن دست طراح و بسیاری مزیت دیگر و آنقدر زیاد است که باعث شده برترین و بهترین صفحه ساز وردپرس شناخته بشه

دوره طراحی سایت

قیمت دوره: رایگان