هلپ چک
مرجع یادگیری و ثبت سفارش

طراحی باکس دانلود

داشتن یک جعبه دانلود در برخی از سایت‌ها از نون شب هم واجب تره. افرادی که قالب‌های پیچیده ندارند و می‌خواهند بدون کدنویسی یک باکس دانلود داینامیک برای سایت دانلودی خود داشته باشند، این آموزش را از دست ندهند.

ما به کمک افزونه جانبی که سازگاری ۱۰۰% با المنتور دارد، می‌توانیم به سایت خود فیلدهای داینامیک اضافه کنیم. افزونه فیلدهای سفارشی به‌صورت رایگان قابل‌ دانلود هست که می‌توانید از مخزن وردپرس آن را دریافت کنید.

ACF  چیست و چه قابلیت‌هایی دارد؟

افزونه زمینه‌های سفارشی قابلیت اضافه‌کردن فیلدهای مختلف به ویرایشگر وردپرس ما را می‌دهد که این امر باعث راحت‌تر شدن کار و افزایش سرعت نوشته‌ها می‌شود.

برخی از فیلدهای افزونه ACF

 • متن
 • جعبه متن
 • ویرایشگر دیداری
 • پست الکتریکی
 • ادرس اینترنتی
 • تصویر
 • پرونده دانلودی
 • انتخاب‌گرهای مختلف
 • تب و گروه‌بندی فیلدها
 • و چندین زمینه دیگر

سازگاری افزونه زمینه‌های سفارشی با المنتور

ممکن است از خود بپرسید که چطور افزونه ACF با المنتور سازگاری دارد؟

المنتور یک افزونه قدرتمند است که قابلیت‌های مختلفی دارد. در این زمینه، توسعه دهنگان افزونه، یک ویژگی به‌عنوان برچسب‌های داینامیک در المنتور قرار داده‌اند که می‌توانیم فیلدهای مختلف را به ویجت‌های المنتور متصل کنیم و دیگر نیاز به کدنویسی و دست‌کاری قالبمان نداشته باشیم.

نکته حائز اهمیت اینکه در المنتور رایگان برچسب‌های داینامیک فعال نیست و برای رفع آن باید المنتور پرو را در سایت خود فعال داشته باشید.

روش نصب افزونه ACF

برای نصب این افزونه دو روش وجود دارد:

روش‌های نصب افزونه را در جلسه سوم دوره طراح شو توضیح داده‌ایم که می‌توانید برای مشاهده آن وارد این لینک شوید (در آن جلسه درباره نصب المنتور صحبت شده است. اما به‌صورت کلی روش‌ها به یک صورت است)

آشنایی با تنظیمات ACF

Download box
طراحی باکس مشابه سایت دانلودی
 1. عنوان اصلی فیلدها: در این قسمت برای گروه زمینه‌های سفارشی یک عنوان معرفی ‌کنید تا بتوانید گروه‌های مختلف را از هم تشخیص دهید.
 2. محل افزودن فیلد و زمینه‌های دلخواه: بعد از کلیک بر روی دکمه افزودن زمینه با گزینه‌های زیر مواجه می‌شوید (گزینه‌های مهم توضیح داده می‌شود)
 • برچسب زمینه: در مرحله اول یک برچسب برای فیلد معرفی کنید.
 • نام زمینه: بعد از واردکردن برچسب، به‌صورت خودکار، نام زمینه همانند برچسب تنظیم خواهد شد که بهتر است نام زمینه را به زبان انگلیسی وارد نمایید.
 • نوع زمینه: نوع زمینه بخش اصلی این افزونه است. می‌توانید فیلدهای موردنیاز و ضروری خود را از این بخش انتخاب کنید تا به پست تایپ‌های شما اضافه شوند.
 • دستورالعمل‌ها: شما به‌عنوان مدیر یا طراح، برای فیلدهای مختلف توضیحات قرار دهید تا نویسندگان موضوع هر فیلد را بدانند و داده‌ها را وارد نمایند.
 • لازم است؟: فیلدها را ضروری یا غیرضروری کنید.
 1. تنظیمات مربوط به محل نمایش زمینه‌ها به منظور پرکردن فیلدها توسط نویسندگان: در این بخش می‌توانید شرط نمایش فیلدها را در پست تایپ‌ها تعیین کنید، یعنی فقط در ویرایشگر نوشته‌ها یا فقط در ویرایشگر محصولات فعال باشد. به‌طورکلی می‌توانید گروه‌های مختلف ایجاد کنید و هر گروه را در صفحه مربوط به خودش قرار دهید تا صفحات ویرایشگر شلوغ و سنگین نشوند (مثال: نمایش جعبه دانلود در صفحه نوشته و نمایش باکس ویژگی‌های محصول در صفحه ویرایشگر محصولات)
 2. تنظیمات کلی زمینه‌ها: تنظیمات کلی یک گروه را می‌توانید در این بخش ویرایش دهید.
 • فعال: به کمک این گزینه می‌توانید گروه‌های زمینه را فعال یا غیرفعال کنید.
 • موقعیت: محل نمایش فیلدها را در صفحه ویرایشگر تعیین کنید.
 • توضیحات: می‌توانید به‌عنوان مدیر یا طراح برای گروه‌های مختلف توضیحاتی قرار دهید که اگر روزی فیلدها نیاز به تغییر یا آپدیت داشت، ادمین یا توضیحات گروه‌های مختلف را در صفحه ابتدایی مشاهده کنند تا با دست باز بتوانند تغییرات را اعمال کنند.
 • دیگر بخش ها: مابقی گزینه‌ها به‌صورت پیش‌فرض باقی بمانند.

اضافه‌کردن فیلدها همانند سایت سافت ۹۸

تب های جعبه دانلود
فیلد های مهم Download box

باتوجه‌به توضیحات بالا در ابتدا یک عنوان تعیین کنید

 1. اضافه‌کردن فیلد نام فایل: برچسب و نام زمینه را وارد کنید و نوع زمینه را بر روی متن قرار دهید.
 2. افزودن لینک فایل: همانند مرحله قبل نام و برچسب را وارد کنید. اگر فایل دانلود در کتابخانه وردپرس قرار دارد، نوع زمینه را بر روی پرونده قرار دهید اما اگر از هاست دانلود استفاده می‌کنید، نوع زمینه را بر روی url قرار دهید.
 3. راهنما نصب: برای قراردادن توضیحات نصب فایل یا توضیحات تکمیلی فایل نوع زمینه را بر روی ویرایشگر دیداری تنظیم کنید.

گزینه‌های دیگری هم در نوع زمینه وجود دارد که برخی از آن‌ها در ویدیوی آموزش توضیح داده شده است.

طراحی باکس دانلود

اگر باکس دانلود در تمامی صفحات شما تکرار می‌شود، می‌توانید جعبه دانلود را به‌صورت مستقیم در قالب نوشته‌ها قرار دهید، در غیر این صورت دو روش پیش رو خواهید داشت.

روش اول

اضافه‌کردن قالب نوشته جدید برای مطالبی که فایل دانلودی دارند (می‌توانید دقیقا قالب نوشته اصلی را کپی کنید و در این قالب قرار دهید و فقط در انتها، باکس دانلود را قرار دهید)

روش دوم

می‌توانید باکس دانلود را در یک قالب بخش ایجاد کنید و کد کوتاه قالب را در انتهای ویرایشگر متن قرار دهید. در این روش نیاز به طراحی مجدد قالب نیست و فقط در صورت نیاز باید کد را قرار دهید.

طراحی باکس دانلود مشابه سافت ۹۸

باکس دانلود داینامیک
پیکربندی جعبه دانلود
 1. باتوجه‌به توضیحات بالا قالب خود را مشخص کنید و ویجت زبانه‌ها را اضافه کنید.
 2. باتوجه‌به نیازتان، آیتم‌ها را مشخص کنید (ما از دو آیتم، لیست دانلود و راهنمای نصب استفاده می‌کنیم)
 3. در آیتم اول یک عنوان مثل لیست دانلود قرار دهید (بخش توضیحات را بعداً طراحی می‌کنیم)
 4. آیتم دوم را انتخاب و برای آن یک عنوان تنظیم کنید (مثل راهنمای نصب)
 5. در بخش توضیحات بر روی آیکون آیکون برچسب پویا کلیک ‌کنید (برچسب‌های داینامیک)
 6. در لیست نمایش‌داده‌شده گزینه فیلدهای ACF را انتخاب کنید.
 7. بر روی آیکون آچار کلیک و کلید را بر روی فیلد موردنظر تنظیم کنید که ما در این بخش فیلد راهنمای نصب را انتخاب می‌کنیم.

حال برای اضافه‌کردن لینک‌ها به باکس دانلود، باید یک قالب از نوع بخش برای آن تنظیم کنید.

لینک های جعبه دانلود
افزودن لینک های داینامیک
 1. برای نمایش متن و لینک فایل‌ها از  ویجت لیست آیکون استفاده کنید.
 2. یک آیتم را به حالت انتخاب در بیاوردید و در تب عنوان، برچسب داینامیک را انتخاب کنید و مراحل بالا را برای انتخاب کلید طی کنید (ما کلید را بر روی اسم فایل تنظیم می‌کنیم)
 3. حال مراحل بالا را برای پیوند هم طی و کلید را بر روی فیلد (فایل دانلود) تنظیم کنید.
 4. قالب بخش را ذخیره و کد کوتاه آن را در بخش توضیحات آیتم ویجت زبانه قرار دهید (اگر به مشکل بر خوردید ویدیوی آموزشی را مشاهده بفرمایید)

برای اینکه لینک‌ها قابیلت دانلود داشته باشند (یعنی با کلیک کردن، فایل شروع به دانلود کند) در قسمت پیوند بر روی آیکون چرخ‌دنده (تنظیمات پیوند) کلیک کنید و در بخش فیلد اتریبیوت‌های سفارشی، متن روبه‌رو را وارد کنید –> {download}

به این صورت توانستیم یک باکس دانلود بدون کدنویسی طراحی کنیم. توضیحات تکمیلی و طراحی دقیق جعبه دانلود سایت soft 98 در ویدیو توضیح داده شده است.

جلسات دوره

باکس دانلود

فهرست مطالب

مدرس:

مدرس:

علیرضا محسن پور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *