هلپ چک
مرجع یادگیری و ثبت سفارش

المنتور چیست؟آشنایی با صفحه ساز المنتور

پادکست صوتی آشنایی با المنتور:

صفحه ساز المنتور

طبق نتایج و آمار افزونه صفحه ساز المنتور جزء بهترین صفحه ساز، سایت های وردپرسی است.به علت ویژگی های این صفحه ساز شما به راحتی می تواند بدون دانش برنامه نویسی و به کمک وردپرس + المنتور سایت خود را طراحی و شروع به برند سازی کنید.
علت این امتیاز ها و محبوبیت، ویجت های ضروری با امکان شخصی سازی مثل ( عکس، متن، دکمه، فاصله، جداکننده، فیلم، موزیک، پاپ آپ، کد کوتاه، جعبه آیکون و هزاران ماژول و ویجت دیگه ) و طراحی زنده به صورت کشیدن و رها کردن ( Drag & Drop ) ،ریسپانسیو کامل در تمام نمایشگر ها، سرعت بالا و سازگاری با بیشتر قالب های استاندارد است. ما در این مطلب تمام این ویژگی ها را به صورت کامل برسی می کنیم.

رایگان بودن المنتور

المنتور رایگان

یکی از ویژگی ها و دلیل محبوبیت پلاگین Elementor رایگان بودن آن است.یعنی شرکت توسعه دهنده این افزونه، یک نسخه با کلی ویژگی را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داد است.که شما با نصب نسخه المنتور رایگان هم می توانید طرح و ایده خودتان را اجرا کن ید.یعنی در کنار ویژگی ها و المان های پیشفرض قالبتان می توانید هم زمان از المنتور برای طراحی صفحه های خاص و مورد نظر استفاده کنید.

نسخه پیشرفته = المنتور پرو

المنتور پرو

اگر شما بخواهید طراح ی تمام بخش های سایتتان را در اختیار بگیرید،نیازه که از نسخه پرو استفاده کنید.این نسخه پولیه و امکانات و ویجت های بیشتری در اختیارشما قرار میدهد.
برخی از این ویژگی ها:

 • شخصی سازی هدر و فوتر
 • (هدر:محل قرار گیری منو و لوگو و…//فوتر:انتهای سایت و محل قرار گیری اطلاعات کلی سایت)
 • شخصی سازی صفحه نوشته ها
 • شخصی سازی آرشیو نوشته ها
 • (صفحه ۴۰۴: اگر کاربر دنبال کلمه خاصی در سایت باشد که همچین کلمه در سایت وجود نداشته باشد.کاربر به این صفحه منتقل میشود)
 • شخصی سازی صفحه ۴۰۴
 • شخصی سازی صفحه محصول و آرشیو محصولات

و دیگر امکانات،که به کمک این ماژول ها و ترکیب آنها،میتوانیم بدون دانش برنامه نویسی تمامی بخش های سایتمان را طراحی کنیم.

بیشتر بخوانید:
دوره رایگان طراح شو _ دوره طراحی سایت

دارای قالب تخصصی

یکی دیگه از امکانات این صفحه ساز این است که قالب تخصصی مختص به خود را دارد.یعنی توسعه دهند این افزونه، یک قالب خام که هماهنگی %۱۰۰ با افزونه دارد و بدون هیچ کد اضافی بهینه شد است را برای این صفحه ساز طراحی کرده است، که همین ویژگی ها باعث می شود سایت سرعت بارگذاری بالایی داشته باشد و از لحاظ سئو سایت امتیاز های لازم را کسب کند.

و تمام این ویژگی ها به صورت رایگان در اختیار ما قرار دارد. و از این به بعد نیاز نیست که برای تهیه قالب هزینه خاصی انجام دهیم.نکته بعدی که در این زمینه ممکنه برای شما پیش بیاد اینکه؛ آیا این قالب رایگان و خام برای تمام کسب و کار ها قابل استفاده است؟

در جواب به این سوال می توان گفت بله، ولی ممکنه در بعضی از کسب و کار ها نتواند نیازمان را رفع کند.اینجاست که افزونه های جانبی المنتور به کمک ما می آیند.

افزونه های جانبی المنتور

افزونه های جانبی

به علت متن باز بودن این صفحه ساز، شرکت ها و برنامه نویسان مختلف این آزادی را در اختیار داشتند که هر ویژگی و تغییری که مد نظرشان است را به اجرا در بیاورند.و همین موضوع باعث شد که افزونه های جانبی زیادی در زمینه ها و کسب و کار های مختلف طراحی شوند.برخی از این افزونه ها رایگان و برخی پولی هستند.و به همین دلیل ما می توانید برای هر نوع کسب و کار فقط با وردپرس و نصب المنتور و در صورت نیاز نصب یک افزونه جانبی، مربوط به همان کسب و کار، سا یت خود را طراحی کنیم.

چند از این افزونه های که می تواند نام برد شامل:

 • افزونه jetmenu : افزونه جانبی برای طراحی منو های حرفه ای
 • افزونه jettabs : افزونه جانبی برای طراحی تب آکاردئون، کالسیک و تصویری
 • با کمک دو افزونه بالا می توانید مگا فهرست سایت دیجی کالا را طراحی کنید
 • افزونه jetwoobuilder : افزونه برای تمامی نیازهای فروشگاهی ووکامرس
 • اگه سایت فروشگاهی دارید.پیشنهاد ما اینکه پلاگین بالا را استفاده کنید
 • افزونه SearchJet : پلاگین برای شخصی سازی بخش جستجو در وبسایت
 • افزونه Blog Jet : پلاگین توسعه مقالات وبلاگ، مناسب برای وب سایت های محتوا محور

نکته: نصب بیش از حد افزونه های جانبی باعث سنگین شدن سایت میشود

ویجت و ماژول های مختلف

پلاگین elementor pro & elementor تمامی ابزارک های ضروری یک وب سایت را در خود دارا است مثل: ( تیتر، متن نوشته، عکس و ویدیو، پلیر موزیک، دکمه، شمارنده، جداکننه و فاصله گذار، جعبه ایکون، کد کوتاه، جدول و هزاران ابزار دیگه ) .این ابزارک ها در کنا ر یکدیگر به ما کمک می کنند تا ما در این زمینه بی نیاز شویم.و همان طور که قبلا گفتم اگر شما به کمک این دو افزونه نیازتان بر طرف نشد،می توانید از افزونه های جانبی استفاده کنید. و این رو به اطمینان میتوانم بگویم که ابزارک مد نظرتان را می توانید در پلاگین های جانبی بی یابید.

قایلیت شخصی سازی ویجت های المنتور

تمام وی جت های المنتور قابلیت شخصی سازی دارند.یعنی به این صورت نیست که فقط شما یک ویجت با طرح پیشفرض داشته باشید و اختیار شخصی سازی آن را نداشته باشید.بلکه هر ابزارک دارای تنظیماتی شامل تغییر فونت،رنگ، سایز، محل قرار گیری، شرط نمایش، css شخصی، پدینگ و مارجین وغیره

همین ویژگی باعث محبویت این افزونه شده است. برای مثال اگر نیاز شما با تنظیمات پیشفرض افزونه برطرف نشد، و اگر شما به css & html آشنایی داشته باشید به راحتی می توانید هر طرح دلخواهی را به اجرا در بیاورید.

قایلیت طراحی زنده صفحه ساز المنتور

از دیگر ویژگی این صفحه ساز، طراحی زنده آن است.یعنی هر ویجت ی اضافه کنید یا تغییری در آن دهید،در لحظه می توانید تغییرات صورت گرفته را مشاهده کنید.که این قابلیت در کمتر افزونه های صفحه ساز مشاهده می شود.

رابط کاربری ساده المنتور

رابط کاربری افزونه المنتور

صفحه ساز elementor برای راحتی کابران و سریع تر شدن عمل طراحی، ویژگی کشیدن و رها کردن را برای این صفحه ساز ایجاد کرد.یعنی با انتخاب ابزارک مد نظر و کشیدن این ابزارک به قسمتی از سایت و رها کردن آن، می توان نیمی از راه طراحی با این صفحه ساز را پیش برد.
این رابط کاربری به زیبایی هرچه تمام تر طراحی شده و روز به روز به ویژگی آن افزوده می شود.

بیشتر بخوانید:
جلسه اول این آموزش (رابط کاربری و طراحی سایت اصولی)

برخی از این ویژگی ها:

شخصی سازی مختص و جداگانه هر ویجت

شما هر ویجتی که انتخاب می کنید، تنظیمات مختص به آن را در منوی ابزار المنتور مشاهده میکنید.برای مثال ویجت نوشته؛تنظیمات مربوط به فونت، رنگ،اندازه،وغیره دارد.و یا ویجت عکس یا تصویر شاخص؛ تنظیمات مربوط طول و عرض عکس، گردیه دور عکس، سایه پشت عکس،و گیزنه های دیگر

اندازه صفحات

به راحتی می توانیم هر صفحه از سایت را در اندازه های مختلف تنظیم کنیم.و درون این صفحات می توانیم فاصله بین ابزاک ها را به دلخواه خود شخصی سازی کنیم.که باعث می شود سایت ریسپانسیو استانداردی داشته باشد. و بازم هم این شرکت برای بالا رفتن دقت کار، ماژول صفحه نمایش های مختلف ایجاد کرد.که در پایین منوی ابزارک ها سه ماژول صفحه نمایش موبایل، تبلت، و دسکتاپ قرار دارد. که ما در حین طراحی میتوانیم به صورت زنده در سه نمایش گر متفاوت خروجی کار را مشاهده کنیم.جالب اینجاست که سایز این نمایشگر ها هم قابل تغییر است.

الگو و طرح های آماده

تیم توسعه دهنده بیش از ۱۵۰ الگوی آماده در المنتور رایگان و بیش از ۳۰۰ الگوی آماده در المنتور پرو قرار داده است.و بدان معناست که ما در همه موارد نیاز به طراحی نداریم،بلکه می توانیم الگوهای آماده استفاده و آن هارا شخصی سازی کنیم.
علاوه بر آن، شما می توانید از صفحات طراحی شده خود خروجی بگیرید و در دیگر پروژه های خود استفاده نمایید.یعنی به راحتی و بدون دانش برنامه نویسی می توانید قالب خود را طرحی کنید و آن را به فروش برسانید.

سرعت بالای المنتور

این پلاگین به علت کد نویسی استاندارد که دارد، سرعت سایت را کاهش نمی دهد و بلعکس دارای سرعت بارگزاری بالایی است.که موجب کسب امتیاز از جانب گوگل میشود و با بیشتر افزونه های سئو سازگاری دارد.

نکته: اگه میخواهید از هر صفحه سازی برای طراحی سایت خود استفاده کنید.در هنگام دانلود تم و دیگر افزونه ها، به توضیحات مربوط به سازگاری صفحه ساز به آن قالب و پالگین توجه کنید.

برای دانلود نسخه رایگان المنتور کافیست از این صفحه اقدام به دانلود کنید. همچنین می توانید این پلاگین را ازمخزن وردپرس دانلود و نصب نمایید.

برای دانلود نسخه پرو و المنتور فارسی، میتوانید از دوسایت معتبر زیر استفاده نمایید.

 1. ژاکت
 2. راستچین

نتیجه گیری

دانلود و نصب بیش از دو میلیونی این صفحه ساز در مخزن وردپرس، نشان از قدرت بالای اوست. و رابط کاربری آسان و زیبای او باعث ورود به دنیای لذت بخش طراحی سایت می شود.اگر شما نیز به این حرفه علاقه دارید،به راحتی می توانید با این صفحه ساز کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

جلسات دوره

جلسه دوم:آشنایی با المنتور

فهرست مطالب

مدرس:

مدرس:

علیرضا محسن پور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *